Pielgrzymka krija jogi na Sri LankęArunachala

Od 30 grudnia 2017 r. do 12 stycznia 2018 r.

pod przewodnictwem Acharyas Satyanandy i Kriyanandamayi ze Sri Lanki

Pobierz PDF

Buddha templeArtykuł M. G. Satchidanandy: " A pilgrimage is an adventure in Consciousness"

Pielgrzymka krija jogi według Babadżiego na Sri Lankę 2018

Na przełomie roku 2017 i 2018 Aczarjowie Satyananda i Kriyanandamayi poprowadzą grupę pielgrzymów ze wspólnoty krija jogi według Babadżiego na Sri Lankę.

Będzie to nasza pierwsza wycieczka pielgrzymkowa, która odbędzie się tylko na Sri Lance. Jest to zatem interesująca propozycja dla osób, które były już z nami na pielgrzymkach do Indii Południowych oraz w Himalaje, zwłaszcza dla osób zaciekawionych Sri Lanką.

Już od ponad dziesięciu lat Satyananda naucza krija jogi według Babadżiego i ma na swoim koncie poprowadzenie licznych pielgrzymek do Indii Południowych oraz na Sri Lankę w duchu krija jogi. Kriyanandamayi mieszka na Sri Lance, gdzie naucza i prowadzi dwa aśramy.

Plan podróży obejmuje przepiękne miejsca o walorach duchowych, kulturowych i przyrodniczych. Doświadczymy świętych miejsc starożytnej kultury duchowej i podziwiać będziemy zapierające dech w piersiach krajobrazy Sri Lanki. Pod przewodnictwem nauczycieli będziemy praktykować każdego dnia krija jogę – w świątyniach i innych świętych przybytkach, wysoko w górach oraz na plaży nad Oceanem Indyjskim, a także w naszych dwóch aśramach krija jogi według Babadżiego.

Ponadto odwiedzimy dwa aśramy krija jogi według Babadżiego zlokalizowane na Sri Lance. Jeden z nich położony jest w Dehiwala na południe od Kolombo, zaraz przy plaży na Zachodnim Wybrzeżu. Odbywają się tu regularne inicjacje do krija jogi wdług Babadżiego oraz satsangi, a Aczarja Kriyanandamayi i miejscowi nauczyciele krija jogi celebrują religijne święta. Z kolei nasz drugi aśram znajduje się w nieco odosobnionym miejscu, nad płynącą przez las rzeką na Południowym Wybrzeżu Sri Lanki w miejscowości Katirgama. Jest to znaczące miejsce dla pielgrzymujących wyznawców hinduizmu oraz buddyzmu, gdyż mieści się tu jedna z 7 ważnych świątyń Muruga oraz duża buddyjska stupa.

Ancient Mandir
Kali Idol


PLAN PODRÓŻY NA 2018 R.


Terminy i miejsca:

Większość międzynarodowych samolotów dla osób udających się na pielgrzymkę z Europy wylatuje 30 lub 29 grudnia, zaś w przypadku osób przybywających z Ameryki Północnej lub Południowej - 29 grudnia. Przylot na Sri Lankę ma miejsce 30 grudnia, a docelowe lotnisko to Międzynarodowy port lotniczy w Kolombo [CMB]. Pierwszą noc spędzać będziemy w ośrodku Anarva Siddhalepa Resort w Mt. Levinia na południe od Kolombo w pobliżu naszego aśramu. Zatrzymamy się tam na pierwsze trzy noce, 30, 31 grudnia i 1 stycznia. Oficjalny początek pielgrzymki odbędzie się w niedzielę 31 grudnia o poranku, a zakończenie w piątek 12 stycznia 2018 r. w południe w ostatnim wspólnie odwiedzanym miejscu w Hikkaduwa Beach Hotel, skąd mamy bezpośrednie połączenie z międzynarodowym portem lotniczym w Kolombo (przejazd zajmuje około 1,5h jadąc autostradą). Będzie można wsiąść w międzynarodowe samoloty odlatujące w nocy lub wieczorem 12 stycznia. Cała podróż obejmuje łącznie 13 noclegów.

Objazd po Sri Lance rozpoczniemy od stolicy Kolombo w kierunku północno-zachodnim przez Knady do Dambulli w górskim centralnym regionie kraju, a następnie pojedziemy na południe przez płaskowyż Nuwara Eliya do południowej prowincji Katirgama oraz wzdłuż zachodniego wybrzeża i z powrotem do Kolombo.

Na samym początku naszej wyprawy spędzimy razem Sylwestra oraz Nowy Rok w wysokiej klasy hotelu ajurwedyjskim przy plaży w pobliżu naszego aśramu Babaji Alayam. Będzie tam można odpocząć i poddać się ajurwedyjskim zabiegom. Pod przewodnictwem prowadzących będziemy też praktykować specjalną sadhanę krija jogi na te dwa wyjątkowe dni w roku.

Będziemy medytować w tradycyjnym buddyjskim ośrodku medytacyjnym położonym wśród górskich szczytów, odwiedzimy kilka znanych miejsc dziedzictwa buddyjskiego oraz świątyń, w tym ogromną Świątynię Zęba Buddy, gdzie znajduje się relikwia zęba Buddy w starym kolonialnym miasteczku Kandy. Będziemy oglądać tradycyjne tańce, starożytną świątynię w jaskini oraz nowoczesną Złotą Świątynię Dambulla w samym sercu Sri Lanki. Oprócz tego zwiedzimy znajdującą się na liście światowego dziedzictwa UNESCO Lwią skałę i obejrzymy znajdującej się w niej freski przedstawiające słynne malowidła kobiet w negliżu w Sigiriya.

Nasza podróż poprowadzi nas przez rezerwaty i parki narodowe centralnego pasma górskiego Sri Lanki. Odwiedzimy unikalny sierociniec dla słoni, a w wysokogórskim regionie Nuwara Eliya udamy się do jednej z plantacji słynnej herbaty ze Sri Lanki oraz do świątyni Sri Bhakta Hanuman Kovi, która jest świętym miejscem ze starożytnego eposu indyjskiego Ramajana. Weźmiemy udział w hinduskiej ceremonii pudźa w świątyni Muruka blisko mandiru Babadżiego, gdzie Siddha Boganathar poświęcił potężną jantrę we wnętrzu świątynnym. Będziemy praktykować i śpiewać wokół oczyszczającego świętego ognia mantra jagna wraz z inicjacją do mantry oraz spędzać czas w ciszy w naszym pięknym maleńkim aśramie Babadżiego otoczeniu lasu, na brzegu niewielkiej rzeki Manickaganga.

Na zachodnim brzegu Sri Lanki, w małym miasteczku Hikkaduwa znanym z przepięknych plaż, będziemy podziwiać widoki, chodzić po plaży i zażywać kąpieli w Oceanie Indyjskim. Udamy się też w krótki rejs łodzią, aby zobaczyć tutejsze sławne rafy koralowe. Na początku i końcu naszej wyprawy zadbamy o nasze ciała, korzystając z masaży ajurwedyjskich i spożywając ajurwedyjskie potrawy.

Wykorzystaj tę wyjątkową okazję i wybierz się na noworoczną pielgrzymkę, niech to będzie preludium Twojej własnej wewnętrznej pielgrzymki. Niech jej wyjątkowe otoczenie i czas wspierają Cię w Twojej własnej wewnętrznej przemianie, zmianie optyki, uwolnieniu i odnowieniu.

Podczas pielgrzymki staramy się zbliżyć się do Boga poprzez zwiedzanie świętych miejsc, kult oraz medytacje w miejscach uświęconych przez duchową praktykę świętych, mistyków i joginów. Dzięki nim miejsca te stały się ziemskimi bramami do nieskończoności i absolutu. Właśnie w takich okolicach z łatwością można wewnętrznie doświadczać Obecności Boga.

Cała wyprawa przesycona jest charakterem tradycyjnej pielgrzymki. Nie ma to być wycieczka turystyczna, lecz droga wspierająca Twoje duchowe dążenie i sadhanę. Zaplanowana jest na okres najprzyjemniejszych warunków pogodowych w szczycie sezonu. Hotele wybraliśmy z najwyższą starannością, aby zapewnić odpowiedni poziom komfortu i udogodnień dla naszych gości. Na miejscu podróżować będziemy wygodnym, klimatyzowanym autokarem.

Podczas pielgrzymki będziemy regularnie praktykować w grupie krija jogę oraz codzienne satsangi, podczas których będziemy dzielić się ze sobą nawzajem przeżyciami zewnętrznymi i wewnętrznymi pod okiem prowadzących z Zakonu Acharya. Pozwoli to pogłębiać doświadczenia uczestników. Będziemy się też ubogacać współpracą z miejscowymi praktykami krija jogi.

Ta wyprawa będzie niezapomnianym i odmieniającym przeżyciem w kraju, gdzie spotyka się ze sobą hinduizm i buddyzm, pełnym tradycji jogi i siddhów. Zainspiruje Cię i pozwoli Ci docenić bogactwo różnorodności kulturowej, z którego zrodziła się krija joga według Babadżiego.Dane kontaktowe:

przewodnik wycieczki: Satyananda
na Sri Lance: Kriyanandamayi
organizator wyprawy: Satchidananda


Dodatkowe informacje na temat pielgrzymki na Sri Lance dostępne są tu

Dodatkowe informacje na temat aśramu na Sri Lance dostępne są tu

Więcej szczegółów na temat podroży i przygotowania do wyprawy otrzymają Państwo po rejestracji.Katargama Babaji Mandir 2012.jpg
Sadhus
Social Monkeys
Sunildas Ashram
Buddha temple
Yagna Fire 2012 - Mysore
Triangle Pitam Bom 2012.jpg

Babaji Flower Pitam
Meghana & Varsha 2012
temple elephant 2008

INFORMACJE DOTYCZĄCE ZAPISÓW

KONTAKT


Jeśli masz pytania dotyczące wycieczki:

Informacje - email: satyananda
Zapisy - email: satchidananda
KOSZTY


Koszt uczestnictwa w proponowanej wyprawie opłacany na rzecz organizatora wynosi 2.100 euro lub 2.300 dolarów amerykańskich. Kwota ta obejmuje koszty transportu autokarowego na miejscu oraz zakwaterowanie na 13 noclegów w trakcie program wycieczki. Cena nie obejmuje biletów lotniczych w obie strony, wizy turystycznej oraz dziennych posiłków. Zależnie od indywidualnych preferencji koszt wyżywienia wynosi około 10-15 euro/dolarów dziennie. Rezerwujemy pokoje dwuosobowe z oddzielnymi łóżkami (możliwość rezerwacji łóżek typu king size jest uzależniona od ich dostępności – międzynarodowy standard rezerwacji hotelowych nie gwarantuje rodzaju łóżka w pokojach dwuosobowych). Pokoje pojedyncze rezerwowane są na życzenie i kosztują dodatkowo 700 euro lub 800 dolarów amerykańskich bądź 1052 dolary kanadyjskie – jest to dopłata wynikająca z wyższych stawek za pokoje jednoosobowe.

REZERWACJA


Aby zapisać się na wycieczkę, należy wysłać email do Marshalla Satchidanandy bądź zadzwonić do naszego biura w Quebecu pod numer <+1 450-297-0258> lub wysłać email do Satyananda. W celu rezerwacji miejsca prosimy o wpłatę zadatku w kwocie 300 euro lub 450 dolarów amerykańskich. Można też uiścić płatność w całości przy użyciu karty kredytowej tutaj, bądź – dla gości z Europy – preferujących płatność przelewem, wpłacić kwotę na konto M. Govindana w Deutsche Bank nr IBAN: DE09500700240072310600, BIC (kod swift): DEUTDEDBFRA, wpisując w tytule przelewu: Sri Lanka Tour 2018.

Jeśli chcą Państwo mieć pewność rezerwacji, zadatek należy wpłacić jak najszybciej po rejestracji. Kwota zadatku musi zostać zaksięgowana najpóźniej w dniu 1 listopada 2017 r. (jest to wymóg w przypadku płatności z góry, aby zapewnić sobie rezerwację).


ZAKWATEROWANIE


Zakwaterowanie rezerwuje organizator wyprawy i obejmuje 13 noclegów, od soboty 30 grudnia 2017 r. do piątkowego poranku, 12 stycznia 2018 r. Oferujemy też pomoc w rezerwacji lokalnego hotelu w okresie przed wycieczką lub po jej zakończeniu, za którą trzeba zapłacić indywidualnie. Oferta skierowana jest do osób, które postanowią przyjechać wcześniej lub zostać dłużej i kontynuować podróżowanie samodzielnie.


Pobierz PDF* świadectwa uczestników *

Kliknij tu aby dowiedzieć się więcej


 

Dehiwala Alayam Shrine
Nelamangala Sitaram
SIP2012 Palani
SIP2012 Homa Harinarayanan
SIP2012 Pullipani Sivananda
Hanuman temple monkeys

AKTUALNOŚCI
PIERWSZA INICJACJA DO KRIJI JOGI

Termin: 31 października - 3 listopada 2019
Nauczyciel: Satyananda

M.G. Satchidananda receives Patanjali Award for 2014

Miejsce: "Bajkowa Zagroda"
ul. Zalesie 13,
Łąki Radzymińskie,
05-250 Radzymin
https://www.bajkowazagroda.pl

Pobierz ulotkę informacyjną tutaj

Skontaktuj się z nami ws. szczegółów seminarium i rejestracji wysyłając email na adres: Tomasz


ANGLIA / WIELKA BRYTANIA

Poprowadzi: Satyananda
e-mail Satyananda
z Niemiec


(Pobierz formularz rejestracyjny w języku angielskim)

Londyn: 21-23 czerwca 2019    
(Download pdf program)     

Miejsce: The Theosophical Society
50 Gloucester Place,
London W1U 8EA

Plan zajęć: Piątek 10.30 - 18.30; Sobota & Niedziela 8.30 - 18:00
Sugerowany datek finansowy: £300 (£150 dla osób wcześniej inicjowanych)

Kontakt: Marina Kapur, Londyn

M.G. Satchidananda receives Patanjali Award for 2014

MG Satchidananda otrzymuje nagrodę Patanjali za rok 2014 przyznawaną przez Yoga Alliance International / International Yoga Federation.

Szczegółowe informacje tutaj


Zakon buduje szkołę w pobliżu Rudraprayag.

Szczegółowe informacje tutaj


Pierwsze spotkanie człowieka z Tajemnicą Boga wypełnia się poprzez Ciszę. Skosztuj nektaru Ciszy.

Ściągnij

 

© 1995 - 2024 · Babaji's Kriya Yoga and Publications · Wszelkie prawa zastrzeżone. Fraza  „Babaji's Kriya Yoga" jest zarejestrowanym znakiem usługowym.   ॐ Mahavatar Babaji ॐ