Szkolenie nauczycieli krija hatha jogi


Ancient Mandir

Intensywne szkolenie nauczycieli hatha jogi
z Sharanadevi Sanchez, Durgą Ahlund i M. Govindanem Satchidanandą.
Aśram w Quebecu: 27 czerwca – 12 lipca 2019 (program w PDF)

Czternastodniowy intensywny kurs stacjonarny przygotowujący do rocznego, obejmującego 300 godzin, programu zakończonego uzyskaniem certyfikatu nauczyciela zarejestrowanego w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Jogi (International Yoga Alliance)

Yoga Poses

 Czternastodniowe szkolenie stacjonarne rozpoczyna się o godz. 19 w czwartek, 27 czerwca, i trwa do wieczora w piątek, 12 lipca. (Wyjazd na lotnisko jest przewidziany 13 lipca o godz. 10.)

Gorąco zachęcamy adeptów krija jogi Babadżiego do zostania nauczycielami krija hatha jogi Babadżiego! Jednym z najlepszych sposobów na pogłębienie własnej praktyki krija jogi i na przysłużenie się innym jest nauczanie tej cudownej, naukowej sztuki. Niniejsze szkolenie nauczycieli zostało zaprojektowane tak, aby spełnić wymóg 300 godzin niezbędnych do uzyskania międzynarodowego certyfikatu, zgodnie z zasadami ustalonymi przez Stowarzyszenie Jogi. Do kursu jest dołączony podręcznik/zeszyt ćwiczeń liczący 250 stron. Po ukończeniu intensywnego, dwutygodniowego szkolenia stacjonarnego, uczniowie rozpoczną roczny okres nauczania oraz dalszych studiów, podczas którego zrealizują różnorodne zadania spełniające zarówno wymagania szkoleniowe, jak i poprawiające dobrostan adepta oraz wspomagające jego duchowy rozwój.

Program ten jest w dużej mierze oparty na doświadczeniu i skupia się na osobistej przemianie oraz rozwoju umiejętności zawodowych. Uczniowie muszą czynnie uprawiać krija jogę, mieć ukończone pierwsze oraz drugie szkolenie inicjacyjne krija jogi Babadżiego oraz prowadzić codzienną, mocno ugruntowaną praktykę. Kandydaci muszą uprawiać hatha jogę od co najmniej dwóch lat. Program szkolenia jest intensywny, uczestnicy muszą więc odznaczać się dobrym stanem zdrowia fizycznego i emocjonalnego.

Program obejmuje nie tylko gruntowne zrozumienie mechanizmów anatomicznych stojących za 18 asanami krija hatha jogi i strukturalnym ustawieniem, ale wyjaśnia również fizyczne i duchowe korzyści płynące z takiego doboru asan oraz stojącą za nim teorię. Uczestnicy dowiadują się również, co dzieje się z energią podczas wykonywania asan. Do szkolenia zostanie włączona dodatkowa asana, której również się przyjrzymy. Rozpoczniemy również dogłębne studia sutr Patańdźaliego oraz Bhagawadgity. Doświadczymy energii prany i ciała subtelnego oraz dogłębnie zbadamy praktyki bandh, pranajamy i medytacji. Dowiemy się również, jak w bezpieczny sposób ich nauczać. Podczas kursu 18 godzin przeznaczymy na anatomię funkcjonalną oraz fizjologię ciała ludzkiego w powiązaniu z praktyką i nauczaniem hatha jogi. Kurs będzie rozwijał umiejętności niezbędne dla skutecznego nauczania: modyfikację pozycji ze względu na określone potrzeby i ograniczenia fizyczne, znaczenie trenowania oddechu, pracę z liniami energetycznymi oraz z wytężeniem i rozluźnieniem. Podczas szkolenia zaczniesz wzmacniać swój głos jako nauczyciela poprzez pogłębienie i rozszerzenie swojego własnego wewnętrznego doświadczenia hatha jogi.


Wymagania w celu zdobycia certyfikatu

Aby otrzymać certyfikat, uczestnicy muszą spełnić poniższe kryteria, jak również zaprezentować pozycje na najwyższym poziomie swoich możliwości, z odpowiednią precyzją i skupieniem, oraz wykazać się wymaganymi umiejętnościami nauczycielskimi i towarzyszącym im odpowiednim jogicznym nastawieniem.

Kryterium 1.: Czternastodniowe szkolenie w aśramie = 140 godzin.

Kryterium 2.: Cotygodniowe sesje nauczania (1,5 godz.) prowadzone przez 10 miesięcy = 60 godzin.

Kryterium 3.: Codzienna praktyka 18 pozycji przez 12 miesięcy = 20 godzin.

Kryterium 4.: Praca w ramach Kursu Łaski: 1 rok lekcji = 25 godzin, 2 lata = 50 godzin.

Kryterium 5.: Szkolenia z krija jogi Babadżiego na poziomie 1. i 2. = 30 godzin.

Kryterium 6.: Lektura sutr Patańdźaliego oraz Bhagawadgity w tłumaczeniu Marshalla Govindana połączona z pisemnymi refleksjami na zadane tematy (do oddania) = 15 godzin.

Kryterium 7.: Lektura podręcznika zakończona egzaminem końcowym (do oddania) = 40 godzin.
Ukończenie praktyk nauczycielskich w trakcie drugiej sesji.

Całkowity nakład pracy = 330 godzin.

Ancient Mandir
Ancient Mandir


Instruktorzy

Ancient Mandir
Ancient Mandir
Ancient Mandir

Sharanadevi, Isabella Sanchez – mieszka w Sao Paulo, w Brazylii. Jest certyfikowanym nauczycielem krija hatha jogi, nauczającym od 2001 roku. Zdobyła certyfikat w czasie pierwszego szkolenia nauczycieli krija hatha jogi prowadzonego przez Durgę Ahlund i MG Satchidanandę. W 2003 r. wstąpiła do Zakonu Aczarjów Krija Jogi Babadżiego. Od tamtego czasu uczy krija hatha jogi w wielu miejscach w Brazylii i co roku inicjuje setki osób do krija jogi Babadżiego. W 2010 roku współzałożyła, razem z innymi praktykującymi, Jyothi Yogę – ośrodek jogi w São Paulo, oferujący chętnym zajęcia krija hatha jogi. Od samego początku była zaangażowana, pośrednio lub bezpośrednio, we wszystkie tłumaczenia na język portugalski kursów korespondencyjnych i książek wydawanych w Brazylii przez KY Publications. Pisze artykuły dla brazylijskiego portalu Nowmaste poświęconego jodze i świadomości. Ponadto Sharanadevi stworzyła cieszące się powodzeniem szkolenie z zakresu medytacji skierowane do prywatnych firm i innych organizacji z Brazylii, w którym łączy filozofię krija i uważność. Od 2006 Sharanadevi ściśle współpracowała z Durgą, pod której przewodnictwem przeprowadziła dziesięć kursów dla nauczycieli. Obecnie samodzielnie prowadzi kursy w Brazylii. Sharanadevi jest odpowiedzialna za ruch krija jogi Babadżiego w Brazylii. Prowadzi seminaria pierwszej i drugiej inicjacji w całym kraju, a w 2017 roku ukończy szkolenie pozwalające jej prowadzić zajęcia w ramach trzeciej inicjacji. W ciągu statnich trzech lat pomagała w szkoleniu trzech Aczarjów z Brazylii. Sharandevi jest wspaniałą, empatyczną i oddaną nauczycielką z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego podlanego lekkim brazylijskim akcentem.


Ganga Auer, Ganga Devi posiada wykształcenie nauczycielskie zdobyte na Węgrzech. Swoją duchową podróż rozpoczęła w 1990 roku, kiedy przeprowadziła się do Kanady. Od 1995 intensywnie uprawia jogę, a od 1998 r. zdobyła ponad 9.000 godzin doświadczenia nauczycielskiego. W listopadzie 2005 otworzyła studio jogi, YogaRoom, w Downtown Barrie, w Kanadzie, którym kierowała do grudnia 2016 roku. Od 2008 Ganga Devi pracuje z ofiarami wypadków drogowych we współpracy z kancelariami prawnymi i firmami ubezpieczeniowymi. W 2016 r. została zaproszona do poprowadzenia kursu z zakresu podstawowej anatomii i ustawienia ciała oraz udzielenia praktycznej pomocy uczestnikom kursu nauczycielskiego krija hatha jogi w aśramie w Montrealu. Codzienna praktyka oraz główne metody nauczania Gangi łączą w sobie starożytną indyjską tradycję krija jogi oraz zachodni styl metody Vandy Scaravelli. Wielki wpływ wywarli na nią jej właśni nauczyciele: Durga Ahlund, M. G. Satchidananda, Esther Myers, Diane Long oraz Sat Dharam Kaur.

Kwalifikacje:

 • Certyfikat nauczyciela jogi według tradycji krija hatha jogi Babadżiego uzyskany w Eastman, w Quebecu, 2002;
 • Certyfikat nauczyciela jogi według metody Esther Myers przyznany przez Studio Jogi Esther Myers, Toronto, 2004;
 • Szkolenie nauczycieli jogi dla kobiet przed porodem i po nim, certyfikat w stopniu 1. przyznany przez Studio Jogi Esther Myers, Toronto, 2004;
 • Certyfikowany nauczyciel jogi kundalini w tradycji Yogiego Bhajana, tytuł przyznany przez fundację 3HO, 2007;
 • Członkini Zakonu Aczarjów Krija Jogi Babadżiego od grudnia 2009;
 • Intensywne kursy jogi z Diane Long, 2006 – 2011 oraz z Dharma Mittrą, 2004;
 • Certyfikat w zakresie podstawowej jogi śmiechu (Hasyayoga).

Celem Gangi Devi jest dalsza pomoc bliźnim w prowadzeniu szczęśliwszego i zdrowszego życia poprzez przenoszenie własnej praktyki jogi z maty lub poduszek do codziennych sytuacji. Niech kochająca łaska Babadżiego kieruje nami na ścieżce prowadzącej do samorealizacji.


M. Govindan Satchidananda jest duchowym nauczycielem krija jogi Babadżiego. Jest założycielem i prezesem Zakonu Aczarjów Krija Jogi Babadżiego, organizacji non-profit. W ciągu ostatnich 15 lat przeprowadził inicjację 144 adeptów krija jogi Babadżiego. Ponad 8000 osób na całym świecie uczestniczyło w jego zajęciach. Jest założycielem i wydawcą Kriya Yoga Publications, Inc. oraz autorem licznych prac na temat filozofii jogi i sadhany. Jego metody nauczania odznaczają się głębokim zrozumieniem właściwym osobie, która przekazuje dokładnie to, co sama praktykuje od ponad 35 lat.


Laurier-Pierre Desjardins D.O. jest joginem, szanowanym osteopatą i profesorem osteopatii. Co roku prowadzi zaawansowane szkolenia z zakresu anatomii funkcjonalnej w największych szkołach jogi w Kanadzie i Niemczech. Od 25 lat uprawia krija jogę Babadżiego i opracował kurs anatomii dopasowany dokładnie do tej odmiany jogi. Dzięki jego precyzyjnej znajomości ludzkiego ciała i intuicyjnej świadomości uczniowie nauczą się pracować ze swoimi ograniczeniami w celu pogłębienia pozycji. Rozwiną również swoje rozumienie i doświadczenie elastyczności, gibkości, rozluźnienia i siły. Laurier-Pierre omawia strukturę oddychania, tłumaczy, jak uwolnić oddech i co dokładnie trzeba zrobić, kiedy z ciałem dzieje się coś złego – pogłębia więc wiedzę na temat kontuzji oraz rehabilitacji.


Durga Ahlund jest zawodowym, certyfikowanym nauczycielem, uprawiającym jogę od ponad 35 lat. Posiada certyfikat oraz doświadczenie w nauczaniu takich gałęzi jogi jak hatha, kundalini, raja joga oraz Phoenix Rising Yoga Therapy. Od 1982 r. naucza w Stanach Zjednoczonych, ale w ostatnim dziesięcioleciu prowadziła też zajęcia w Kanadzie, Indiach, Japonii, Brazylii, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii, Austrii i Estonii. Intensywne studia w zakresie duchowej jogi zaprowadziły ją do kilku mistrzów duchowych w USA i Indiach, jednak to Babadżi pozostaje już od prawie trzech dekad jej drogowskazem. Od ponad 20 lat uprawia techniki krija jogi i jest Aczarją w Zakonie Aczarjów Krija Jogi Babadżiego. Wspólnie z mężem, Marshallem Govindanem, stworzyła, odegrała i wyprodukowała film video na temat krija hatha jogi Babadżiego oraz samorealizacji poprzez działanie i świadomość. Jest autorką „Pogłębiając swoją praktykę” (ang. „Deepening your Practice”) oraz współautorką, razem z Marshallem Govindanem, „Refleksji wzdłuż ścieżki” (ang. „Insights Along the Path”). Zaprojektowała Kurs Łaski – dwuletni kurs korespondencyjny poświęcony krija jodze Babadżiego, złożony z comiesięcznych lekcji. Stworzyła i prowadzi szkolenia dla nauczycieli hatha jogi obejmujące 300 oraz 500 godzin nauki. Durga była redaktorką wielu publikacji z zakresu krija jogi Babadżiego. Jej najnowsza książka nosi tytuł „Narzędzia jogi” (ang. The Yoga Toolbox).

 Szczegółowe informacje na temat seminarium

Rejestracja i wprowadzenie odbędą się o godz. 20.

Szczegóły seminarium

Części, na które składa się czternastodniowe intensywne szkolenie:


 • Czym jest krija hatha joga? Dla kogo jest przeznaczona?
 • Znaczenie asany.
 • Przygotowanie: stanie, ułożenie i rozluźnienie ciała, oddechu i kręgosłupa.
 • Skupienie się na subtelnych kanałach: rozgrzewanie ciała za pomocą oddechu i różnorodne serie dynamicznych pozycji.
 • Otwieranie i wzmacnianie stawów: szyi, ramion, kolan, bioder i kostek.
 • Trenowanie dodatkowych serii pozycji – włączanie zarówno dynamicznych, jak i statycznych pozycji do zajęć.
 • Zrozumienie korzyści płynących ze stosowania bandh oraz pranajamy ujjayi wraz z 18 pozycjami.
 • Kiedy i jak używać maksimum pozycji.
 • Fundament 18 pozycji. Głęboki trening i praktyka: udzielanie precyzyjnych instrukcji oraz użycie demonstracji w nauczaniu. Jak pogłębić swoje doświadczenie asany przy pomocy oddechu, świadomości, bandh, mudr oraz jak nauczyć tego innych.
 • Dokonywanie postępów w praktyce: zrozumienie psychoenergetycznych oraz duchowych korzyści płynących z 18 asan oraz sposoby na ich osiągnięcie.
 • Techniki nauczania asan: ustawienie strukturalne, kierowanie liniami energetycznymi, pomoc poprzez głos, dotyk oraz dopasowanie pozycji.
 • Kiedy i w jaki sposób modyfikować pozycje z uwagi na nieodpowiednie ułożenie i ograniczenia fizyczne.
 • Codzienna praktyka nauczycielska z partnerami oraz w grupie.
 • Wieczorne wykłady:
  • Filozofia krija jogi – tłumaczenie tantry.
  • Klasyczne jogasutry Patańdźaliego oraz ashtanga joga.
  • Wątek krytyczny: jamy i nijamy.
  • Znaczenie swadhyany i osobistej sadhany.
  • Ishvara Pranidhana – kim jest guru? Znaczenie poświęcenia.
  • Samadhi – czym jest poznawcze zatopienie się?
  • Potrzeba sadhany oraz rola, jaką odgrywają myśli i emocje w naszym powodzeniu lub braku postępów w jodze.
  • Autosugestia: antidotum na negatywne myślenie i użycie mantry w celu wyjścia poza nie.
  • Osiągnięcie poznawczego zatopienia się.
 • Zrozumienie prany i praca z nią.
 • Czym jest pranajama i co odróżnia ją od głębokiego oddychania?
 • Dogłębna praktyka i szkolenie w zakresie nauczania różnych rodzajów pranajamy.
 • Szkolenie z pranajamy w kontekście leczenia i rozwoju świadomości.
 • Grupowa dyskusja – doświadczenie świadomości.
 • Czym jest medytacja? Czego poprzez nią poszukujemy?
 • Nauczanie podstaw medytacji.
 • Instrukcje w zakresie świadomego oddechu i medytacji.
 • Jak wprowadzić grupę w stan pustki poprzez asany i śavasanę.
 • Joga nidra – praktyka i podstawy nauczania.
 • Zrozumienie medytacji hamsa.
 • Zrozumienie kim jestem. Medytacja.
 • Praktyka w parach i grupach.
 • Narzędzia nauczyciela.
 • Znaczenie i sekrety tkanki łącznej.
 • Anatomia funkcjonalna wybranej asany.
 • Rozumienie elastyczności, gibkości, rozluźnienia i siły.
 • Świadomość asany.
 • Koncepcja współnapięcia.
 • Struktura oddychania.
 • Przepływ prany – jak osiągnąć najlepszy stan zdrowia na wszystkich poziomach.
 • Rozumienie potrzeby prawidłowego nawodnienia.
 • Rozumienie kontuzji i rehabilitacji.
 • Co robić, gdy pojawia się problem!
 • Fizyczne efekty 18 pozycji.
 • Sadhana dwa razy dziennie.
 • Wieczorny kirtan.
Ancient Mandir
Ancient Mandir
Ancient Mandir
Ancient MandirSugerowany datek: 1150 USD. Dodatkowa opłata za zakwaterowanie i posiłki wynosi 840 USD. Łącznie: 1990 USD plus podatki. Dolary kanadyjskie: 1400 CAD + 1050 CAD za zakwaterowanie + podatek. Wymagane jest wpłacenie depozytu w wysokości 300 USD w celu rezerwacji miejsca. Możliwa opłata w ratach.

(Formularz zapisów w PDF)
„Zapytaj sam siebie, czy jesteś zainteresowany dzieleniem się krija hatha jogą z innymi”.


Przejście od praktykowania do nauczania jogi nie jest pozbawione swoistych wyzwań. Można sprostać im z czasem, poza podstawowym wymogiem, który powinien być spełniony od samego początku, to jest chęcią dzielenia się. Dzielenie się jest miłością i to z niej wszystko kiełkuje i rośnie. Mówi się, że każdy kto kocha i jest kochany może zostać dobrym nauczycielem, ponieważ miłość zawiera w sobie obecność. Kiedy jest się prawdziwie obecnym, nie tylko względem innych, ale też samego siebie, przebywa się tu i teraz, tak jakby żaden inny czas nie istniał. Taki stan umożliwia pokochanie samego siebie oraz wolną od oceny akceptację siebie i innych. W takich warunkach można być konsekwentnie dobrym nauczycielem. Entuzjastyczne nastawienie do jogi jest również nie do przecenienia. Jeśli brak ci entuzjazmu dla nauczanego przedmiotu, kto będzie chciał słuchać tego, co masz do powiedzenia?

Nauczyciel musi przede wszystkim sam praktykować bardzo intensywnie, aby móc uczyć na bazie własnego doświadczenia. Jego praktyka musi być szczera a on sam musi być gotowy na konsekwentne prowadzenie samoobserwacji. Musi ciągle poszukiwać i wzrastać, co oznacza, że na zawsze musi pozostać uczniem. Takie cechy, w połączeniu z dobrym poczuciem humoru, pozwolą nauczycielowi wypracować pokorę, kontrolować ego i rozwinąć w sobie wdzięczność dla wszystkich swoich nauczycieli, spośród których niektórzy zostaną jego uczniami. W ten sposób joga stanie się narzędziem, które będzie bezustannie oczyszczać, karmić i ożywiać wewnętrzną miłość płynącą zarówno w kierunku nauczyciela, jak i jego uczniów. Taki przepływ miłości jest najwyższym celem jogi.

Kiedy uprawiasz hatha jogę w sposób regularny, głęboki i świadomy, w środku dzieje się coś wspaniałego. Otwierają się subtelne kanały, energia przenika twoje jestestwo, pozwalając oddechowi na pogłębienie się. Doświadczasz prawdziwej równowagi i czujesz większą harmonię z naturą. Joga pobudza siłę zwaną miłością. Aby miłość mogła swobodnie płynąć, cała twoja energia – fizyczna, życiowa, psychiczna – musi być spokojna i zrównoważona. W momencie gdy równowaga ta znajduje odbicie w twoim wewnętrznym stanie, możesz dzielić się nią z innymi. Ten spokojny, pusty i pełen świadomości stan jest najważniejszą rzeczą, jaką kiedykolwiek będziesz miał do zaoferowania.

Kontakt:
M. G. Satchidananda and Durga Ahlund
Babaji’s Kriya Yoga ® Ashram
196 Mountain Road, P. O. Box 90
Eastman, Quebec, J0E 1P0
Canada
Numer dla połączeń z USA i Kanady: 1.888.252.9642
Numer dla połączeń międzynarodowych: 1.450.297.0258
Durga
Satchidananda


AKTUALNOŚCI
PIERWSZA INICJACJA DO KRIJI JOGI

Termin: 31 października - 3 listopada 2019
Nauczyciel: Satyananda

M.G. Satchidananda receives Patanjali Award for 2014

Miejsce: "Bajkowa Zagroda"
ul. Zalesie 13,
Łąki Radzymińskie,
05-250 Radzymin
http://www.bajkowazagroda.pl

Pobierz ulotkę informacyjną tutaj

Skontaktuj się z nami ws. szczegółów seminarium i rejestracji wysyłając email na adres: Tomasz


ANGLIA / WIELKA BRYTANIA

Poprowadzi: Satyananda
e-mail Satyananda
z Niemiec


(Pobierz formularz rejestracyjny w języku angielskim)

Londyn: 21-23 czerwca 2019    
(Download pdf program)     

Miejsce: The Theosophical Society
50 Gloucester Place,
London W1U 8EA

Plan zajęć: Piątek 10.30 - 18.30; Sobota & Niedziela 8.30 - 18:00
Sugerowany datek finansowy: £300 (£150 dla osób wcześniej inicjowanych)

Kontakt: Marina Kapur, Londyn

M.G. Satchidananda receives Patanjali Award for 2014

MG Satchidananda otrzymuje nagrodę Patanjali za rok 2014 przyznawaną przez Yoga Alliance International / International Yoga Federation.

Szczegółowe informacje tutaj


Zakon buduje szkołę w pobliżu Rudraprayag.

Szczegółowe informacje tutaj


Pierwsze spotkanie człowieka z Tajemnicą Boga wypełnia się poprzez Ciszę. Skosztuj nektaru Ciszy.

Ściągnij

 

© 1995 - 2022 · Babaji's Kriya Yoga and Publications · Wszelkie prawa zastrzeżone. Fraza  „Babaji's Kriya Yoga" jest zarejestrowanym znakiem usługowym.