Czym jest krija joga Babadżiego?


Celem życia są szczęście, pokój, miłość i oświecenie. Pragnienie doskonalenia pochodzi od Jaźni, będącej obrazem Boga, który chce się przejawić w całej ludzkości.

Krija joga Babadżiego jest naukową sztuką Boga, Prawdziwej Jedni i Samourzeczywistnienia. Została wskrzeszona przez wielkiego indyjskiego mistrza Babadżiego Nagaradża jako synteza pradawnych nauk osiemnastu siddhów. Zawiera zestaw technik zwanych krijami, pogrupowanych w pięć etapów czy też filarów. Paramahamsa Yogananda nauczał, że praktykowanie krija kundalini pranajamy może przyspieszyć naturalny proces osiągania Boskiej Świadomości.


Warsztaty krija jogi były dla mnie wyjątkowym przeżyciem duchowym. W ich trakcie dowiedziałem się wielu nowych rzeczy zarówno na temat kontekstu filozoficznego krija jogi jak i jej aspektu duchowego. Nauka podstawowych techniki pranajamy i medytacji przebiegła z dbałością o wszystkie subtelne szczegóły, które zostały wyjaśnione zrozumiałym językiem, niekiedy z odrobiną poczucia humoru i bardzo pozytywną energią. Byłem pod dużym wrażeniem wiedzy i kompetencji prowadzącego. Bardzo się cieszę, że wziąłem udział w tym warsztacie.

Tomek, Warszawa, 2019


Łaski Krija Jogi Babadżiego - Dwuletni kurs składający się z lekcji umożliwiających poszukiwanie i odkrycie siebie.

Dwuletni kurs składający się z lekcji umożliwiających poszukiwanie i odkrycie siebie. Żaden prawdziwy postęp nie jest możliwy bez Łaski. Samodzielne studiowanie jogi oraz samodyscyplina stymulują Łaskę. Samodyscyplina oznacza również świadomość swoich działań i reakcji. 
Ukierunkowanie na Idealną ścieżkę bycia i działania przygotowuje odpowiednie warunki na spłynięcie Łaski. 
Boska Łaska stanowi naturalny porządek kosmosu. Odpowiednie starania otaczające nasz rozwój ochroną pobłogosławią każdy rzetelny wysiłek należytym urzeczywistnieniem.

Dwuletni kurs składający się z lekcji umożliwiających poszukiwanie i odkrycie siebie. Żaden prawdziwy postęp nie jest możliwy bez Łaski. Samodzielne studiowanie jogi oraz samodyscyplina stymulują Łaskę. Samodyscyplina oznacza również świadomość swoich działań i reakcji. Ukierunkowanie na Idealną ścieżkę bycia i działania przygotowuje odpowiednie warunki na spłynięcie Łaski. Boska Łaska stanowi naturalny porządek kosmosu. Odpowiednie starania otaczające nasz rozwój ochroną pobłogosławią każdy rzetelny wysiłek należytym urzeczywistnieniem.

Kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Sign up for the Grace CourseKrija joga: Insights Along the PathKrija joga: Insights Along the Path
Marshall Govindan and Jan (Durga) Ahlund

Wraz z moją żoną i Jan "Durgą" Ahlund od dawna mieliśmy poczucie, że potrzebna jest książka, przeznaczona zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z krija jogą, jak i tych, którzy kroczą już jej ścieżką, objaśniająca sens jogicznej praktyki, analizująca pojawiające się trudności i proponująca sposoby ich pokonywania. Jesteśmy przekonani, że pozycja ta pomoże przygotować na czekające ich wyzwania i szanse. Wszyscy mierzymy się z ograniczeniami naszej natury, niewiedzą co do naszej prawdziwej tożsamości, karmanem, wieloletnim uwarunkowywaniem przez nasze myśli, słowa i czyny. Pielęgnując w sobie dążenie do Boskości, odrzucając egoizm wraz ze wszystkimi jego przejawami i poddając się Jaźni, czystej świadomości Świadka, możemy pokonać opór naszej natury, karmana i wiele przeszkód pojawiających się na naszej ścieżce. Aby to uczynić, potrzebujemy wsparcia i mądrych rad.Odwiedź nasz Sklep, aby znaleźć więcej szczegółów i wyprzedaże.

Nowe Drugie wydanie Tirumandiram jest TERAZ dostępne

Nine Tandirams on the Tirumandiram

Odwiedź nasz Sklep, aby znaleźć więcej szczegółów i wyprzedaże.

Annual Report and Plan

 

Roczny raport za 2019 rok i plan na 2020

Zakon Aczarjów Krija Jogi Babadżiego

Szczegółowe informacje TUTAJ.


Babaji's Kriya Yoga - Deepening Your PracticeThe Yoga Toolbox - An everyday guide for shaping your future
Jan (Durga) Ahlund

Pozycja ta oferuje narzędzia w postaci prostych lekcji pozwalających żyć długo, zdrowo i szczęśliwie. Została napisana dla pragnących pogłębić swoje rozumienie jogi i medytacji. Praktyka jogiczna i medytacyjna mogą przynieść ulgę i zniwelować skutki stresu i złych nawyków, które odcisnęły piętno na naszym ciele fizycznym, emocjach i umyśle. Każda z czternastu sesji poświęcona jest konkretnemu celowi, który pozwoli Nam kształtować własną przyszłość: 1. dostęp do nieograniczonych mocy
 2. oczyszczanie pięciu powłok
 3. utrzymywanie skupienia poprzez dyscyplinę oddechu
 4. giętki kręgosłup, elastyczne życie
 5. połączenie się z wewnętrznym słońcem dla samo-uzdrowienia
 6. skłon do przodu ku napięciu i zmianie
 7. usuwanie napięcia i blokad w stawach
 8. rozwijanie silnego układu nerwowego
 9. nauka wygięcia do tyłu, trawienia i odpuszczenia
 10. cofanie depresji i smutku
 11. wstań, zbierz się w sobie i działaj dynamicznie
 12. praca nad głębokim i spokojnym snem
 13. przekraczanie negatywnego uwarunkowania
 14. sztuka medytacji
 15. wykorzystanie mocy mudr (psychofizycznych gestów) do zmieniania życia
 16. wykorzystanie joganidry (głębokiej relaksacji) do pobudzenia samoświadomości i przeprogramowania przyszłości

Odwiedź nasz Sklep, aby znaleźć więcej szczegółów i wyprzedaże.
Sadhana in the mountains

Pielgrzymka do Badrinath w indyjskich Himalajach

19 wrzesień – 7 październik 2019


z aczarjami Brahmanandą i Kailashem

28 sierpień – 16 wrzesień 2019

z aczarjami Siddhanandą Sitą i Nagalakshimi

Podczas pielgrzymki staramy się zbliżyć do Boskości, medytując w świętych miejscach, stanowiących ziemską „bramę” do Nieskończoności i Absolutu. W miejscu takim jak Badrinath, związanym z życiem i samourzeczywistnieniem Babadżiego oraz uświęconym duchowymi praktykami licznych joginów i świętych mężów z łatwością doświadczymy Boskiej Obecności.Voice of Babaji - A Trilogy on Kriya Yoga ENLIGHTENMENT: It's Not What You Think
Marshall Govindan


Książka ta pokazuje, jak zastąpić perspektywę ego – nawykowego utożsamiania się z ciałem, emocjami i myślami – nową perspektywą: spojrzeniem z punktu widzenia Świadka, z głębi naszej duszy, z pola czystej świadomości. Poprzez nieodpartą argumentację oraz opisy praktyk użytecznych w codziennym życiu i instrukcji medytacyjnych, objaśnia, jak uwolnić się od cierpienia, odnaleźć wewnętrzny spokój i zawierzyć swojej intuicji. Wchodzące w jej skład rozprawy przedstawiają opisy stanów oświecenia pojawiające się w różnych tradycjach duchowych, naturę tego procesu i sposoby pokonywania wewnętrznych przeszkód stojących na drodze do samourzeczywistnienia.

"Praca tą Govindan przynosi nam w darze mądrość siddhów"
- dr Pandit Rajmani Tigunait,zwierzchnik duchowy, Himalayan Institute; nauczyciel, autor książek, duchowy przywódcOdwiedź nasz Sklep, aby znaleźć więcej szczegółów i wyprzedaże.

Voice of Babaji - A Trilogy on Kriya Yoga The Voice of Babaji: A Trilogy on Kriya Yoga,
2nd edition

V.T.Neelakantan, S.A.A. Ramaiah and Babaji Nagaraj


Sri V.T. Neelakantan skrupulatnie spisał odczyty wygłaszane przez Satguru Krija Babadżiego w 1953 roku. Stanowią one niewyczerpane źródło radości i inspiracji, ukazujące jogiczną ścieżkę urzeczywistnienia Boga, jedności w wielości i wszechprzenikającej miłości. Przebija z nich niezwykła charyzmę, jaką obdarzony był Babadżi, nieustannie emanujący swoim poczuciem humoru i mądrością.  Początkowo teksty wydane były w trzech tomach: The Voice of Babaji and Mysticism Unlocked, Babaji's Masterkey to All Ills, (Kriya) i Babaji's Death of Death (Kriya). Znajdziemy w nich także fascynujące opisy spotkań autorów z Babadżim w Madrasie i w Himalajach. Wydanie wznowiono po pięćdziesięcięciu latach nieobecności na rynku, prezentując Czytelnikowi ważne i wnikliwe myśli jednego z największych duchowych mistrzów współczesności.Odwiedź nasz Sklep, aby znaleźć więcej szczegółów i wyprzedaże.

George Feuerstein Bhagavad Gita DVD Seminar New DVD: "The Bhagavad Gita: Values for the 21st Century, a video recorded seminar with Dr. Georg Feuerstein, Ph. D"

Recorded at the Babaji’s Kriya Yoga Ashram in St Etienne de Bolton, Quebec, Canada on June 30, 2001. 6 hours 29 minutes

Bhagawadgita, czyli Pieśń Pana to jeden z najważniejszych świętych tekstów ludzkości. Opowiada o relacji między człowiekiem a Bogiem i o wielkiej radości, jaką przynoszą Boska Miłość i samourzeczywistnienie na drodze jogi. W poprzedzającej bitwę rozmowie z Ardżuną, Kryszna naucza zdjętego lękiem wojownika o konieczności podjęcia działania i spełnienia swojego obowiązku z nadzieją i miłością.

Prezentujemy ponad sześciogodzinne nagranie odczytów jednego z największych współczesnych badaczy jogi, doktora Georga Feuersteina. Ci, którzy zetknęli się z książkami jego autorstwa poświęconymi jodze, na pewno z przyjemnością wysłuchają uczonego, którego praca akademicka była wzbogacona głęboką praktyczną znajomością jogi.

Aby uzyskać więcej informacji lub zamówić kliknij TUTAJ.

George Feuerstein Tantra DVD Seminar

Nowe DVD: "Tantra: a video recorded seminar with Dr. Georg Feuerstein, Ph. D"

Nagrane w Babaji’s Kriya Yoga Ashram w St Etienne de Bolton, Quebec 1 lipca, 2001. Czas trwania: sześć godzin 24 minuty.

Tradycja duchowa zwana tantrą, często wiązana z kundalini jogą, naucza, że oświecenie musi przeniknąć wszystkie wymiary naszego istnienia, również te cielesne. Ukazuje narzędzia pozwalające na usunięcie podświadomych przeszkód: mantry, hatha jogę, praktykę oddechu i oddawanie czci śakti, czyli boskiej mocy, najpierw na sposób zewnętrzny, a potem wewnętrzny.

Prezentujemy ponad sześciogodzinne nagranie odczytów jednego z największych współczesnych badaczy jogi, doktora Georga Feuersteina. Ci, którzy zetknęli się z książkami jego autorstwa poświęconymi jodze, na pewno z przyjemnością wysłuchają uczonego, którego praca akademicka została wzbogacona przez głęboką praktyczną znajomość jogi.

Aby uzyskać więcej informacji lub zamówić kliknij TUTAJ.

Recovering the SelfNowy Ebook: "Recovering the Self: Essays on Babaji's Kriya Yoga"
Nityananda

W niniejszym ebooku Nitjananda dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami i przemyśleniami związanymi z krija jogą Babadżiego, którą praktykował przez dziesiątki lat. W prosty i zajmujący sposób opowiada o początkach jogicznej drogi i jej różnych aspektach. Analizuje wyzwania, z jakimi mierzą się uczniowie, pomaga je zrozumieć i wskazuje użyteczne sposoby doskonalenia praktyki jogi w życiu osobistym.

Jeśli rozważacie przejście inicjacji w krija jogę Babadżiego, teksty te będą dla Was użytecznym wprowadzeniem. Jeśli przeszliście już inicjację, będą wsparciem i przewodnikiem, umożliwiającym lepsze zrozumienie ścieżki, ominięcie jej pułapek i kroczenie nią ku rozwojowi.

Odwiedź nasz Sklep, aby znaleźć więcej szczegółów i wyprzedaże.

AKTUALNOŚCI
PIERWSZA INICJACJA DO KRIJI JOGI

Termin: 31 października - 3 listopada 2019
Nauczyciel: Satyananda

M.G. Satchidananda receives Patanjali Award for 2014

Miejsce: "Bajkowa Zagroda"
ul. Zalesie 13,
Łąki Radzymińskie,
05-250 Radzymin
https://www.bajkowazagroda.pl

Pobierz ulotkę informacyjną tutaj

Skontaktuj się z nami ws. szczegółów seminarium i rejestracji wysyłając email na adres: Tomasz


ANGLIA / WIELKA BRYTANIA

Poprowadzi: Satyananda
e-mail Satyananda
z Niemiec


(Pobierz formularz rejestracyjny w języku angielskim)

Londyn: 21-23 czerwca 2019    
(Download pdf program)     

Miejsce: The Theosophical Society
50 Gloucester Place,
London W1U 8EA

Plan zajęć: Piątek 10.30 - 18.30; Sobota & Niedziela 8.30 - 18:00
Sugerowany datek finansowy: £300 (£150 dla osób wcześniej inicjowanych)

Kontakt: Marina Kapur, Londyn

M.G. Satchidananda receives Patanjali Award for 2014

MG Satchidananda otrzymuje nagrodę Patanjali za rok 2014 przyznawaną przez Yoga Alliance International / International Yoga Federation.

Szczegółowe informacje tutaj


Zakon buduje szkołę w pobliżu Rudraprayag.

Szczegółowe informacje tutaj


Pierwsze spotkanie człowieka z Tajemnicą Boga wypełnia się poprzez Ciszę. Skosztuj nektaru Ciszy.

Ściągnij

 

© 1995 - 2024 · Babaji's Kriya Yoga and Publications · Wszelkie prawa zastrzeżone. Fraza  „Babaji's Kriya Yoga" jest zarejestrowanym znakiem usługowym.   ॐ Mahavatar Babaji ॐ