Pielgrzymka krija jogi w Himalaje


19 września – 7 października 2019 r.

Pod przewodnictwem braci Acharya Brahmanandy i Kailasha

Kliknij tu, aby pobrać informacje o pielgrzymce w formacie PDF28 sierpnia do 16 września 2019 r.

Pod przewodnictwem braci Acharya Siddhanandy Sity oraz Nagalakshimiego

Kliknij tu, aby pobrać informacje o pielgrzymce w formacie PDF

Nasza pielgrzymka w Himalaje we wrześniu 2018 r. spotkała się z tak olbrzymim zaintersowaniem, że w tym roku ponownie zapraszamy kolejne grupy. Tym razem pochodzący z Austrii Brahmananda oraz wywodzący się ze Szwajcarii Kailash z Kriya Yoga Acharyas zabiorą kolejne grupy uczniów krija jogi na pielgrzymkę do Badrinath – miejsca związanego z życiem i pracą Babadżiego. Będzie to niezapomniane doświadczenie podróży do krainy, w której pochodzi joga, i inspirujące doznanie, pozwalające docenić bogactwo kulturoweg, na gruncie któ®ego zrodziła się krija joga według Babadżiego. Mamy nadzieję, że do czasu wyprawy uda nam się zorganizować możliwość korzystania z naszego nowego aśramu w Badrinath.

Podczas pielgrzymki pragniemy zbliżyć się do Boga poprzez medytacje w świętych miejscach, stanowiących ziemską bramę do nieskończoności i absolutu. W miejscach takich jak Badrinath, uświęconych praktyką duchową wielu joginów i świętych, z łatwością można doświadczyć „Boskiej Obecności”. Będziemy razem praktykować krija jogę oraz satsangi co najmniej dwa razy dziennie, aby pogłębić nasze doswiadczenia duchowe. Planujemy wybrać się do wielu ciekawych miejsc, takich jak wodospad Vasudhara, Vyasa Gufa, szczyt Neelakantan, Świątynię w Badrinath oraz gorące źródła ghat. Podczas pielgrzymki będziemy skupiać się na naszej praktyce i sadhanie w regionie Badrinath oraz Mana, niedaleko Babaji’s Etheric Ashram nad jeziorem Santopanth Tal.

Pielgrzymka przypada w okresie najprzyjemniejszych warunków pogodowych w Himalajach. Po zakończeniu pory monsunowej pogoda jest chłodna I może się zdarzyć kilka zimnych wieczorów. Hotele wybraliśmy z największą starannością, aby zapewnić odpowiedni poziom komfortu naszym gościom. Transport na miejscu odbywać się będzie wygodnym autokarem. Będziemy niespiesznie jechać do Badrinath i spędzimy kilka dni aklimatyzacji w Rishikeshu/Haridwarze. Do Badrinath dotrzemy po dwóch spokojnych dniach podróży autokarem.

Babaji's Kriya Yoga Pilgrimages In India
Badrinath Ashram


PLAN PIELGRZYMKI W HIMALAJE

Czwartek, 19 września:: wylot Ameryki Północnej do New Delhi. Osoby wylatujące z Europy, powinny wybrać lot najpóźniej do piątku, 20 września 2019 r.

Piątek, 20 września: Przylot do New Delhi i albo przelot na lotnisko Dehradun’s Joly Airport albo nocleg w hotelu w pobliżu lotniska.

Sobota, 21 września: Wylot z lotniska Dehradun’s Joly Airport, a następnie podróż taksówką do Divine Resort Hotel w Rishikeshu.

Niedziela, 22 września: Dzień poświęcony na zwiedzanie aśramów w Rishikeshu.

Poniedziałek, 23 września: Zwiedzanie Rishikeshu oraz wieczorna pudźa nad Gangesem w Ram Jula.

Wtorek, 24 września: Zwiedzanie jaskiń i aśramów w okolicach Rishikeshu oraz kąpiel w rzece Ganges.

Środa, 25 września: Wyjeżdżamy z Rishikeshu do Rudraprayagu, odległość 150 km pokonamy w około 6 godzin. Nocny przystanek. Zatrzymamy się w Monal Resort Hotel.

Czwartek, 26 września 26: Rudraprayagu do Badrinath, 160 km, 7,5 godizny podróży autokarem. Wprowadzamy się do pokojów w nowym aśramie, gdzie spędziemy 8 kolejnych nocy.

Piątek, 27 września: co rano praktykujemy razem sadhanę. O poranku wizyta orientacyjna w Badrinath. Lekcja jogi codziennie o 15:30, a po niej grupowa sadhana, kolacja w aśramie oraz kirtana lub wykład wieczorem.

Sobota, 28 września: rano udamy się do Świątyni Badrinarayan oraz Tapt Kund. Zażyjemy świętej kąpieli. Pierwsza jagna mantra w aśramie wczesnym popołudniem.

Niedziela, 29 września: Zwiedzamy Manę, jasknię Vyasa Gufa oraz zbieg rzek Saraswati i Alakananda.

Poniedziałek, 30 września: Dzień na sadhanę w aśramie. Pudźia i jagna odprawiane przez kapłąna.

Wtorek, 1 października: Wędrówka do wodospadu Vasudhara przez Manę. Sadhana w aśramie.

Środa, 2 października: Dzień wypoczynku. Fakultatywnie: wędrówka do podnóża góry Neelakantan i medytacja.

Czwartek, 3 października: Dzień sadhany. Druga jagna mantra w naszym aśramie Babadżiego i mantra diksza.

Piątek, 4 października: Podróż do Srinagaru, 200 km, 9 godzin jazdy. Nocleg w Riverside Hotel.

Sobota, 5 października: Podróż do Haridwaru, 130 km, 7 godzin jazdy. Nocleg w nowym zachodnim hotelu niedalego rzeki Ganges – 2 noce. Odwiedzimy aśram Anandamoya Ma, aby tam odprawić wieczorną pudźię.

Niedziela, 6 października: późnym popołudniem wyjazd taksówką do lotniska Joly Airport, 30 km od Haridwaru. Lot do New Delhi. Wylot do domu w późnych godzinach 6 października lub rano 7 października.

Poniedziałke, 7 października: powrót do domu.Kriya Yoga Pilgrimage
Kriya Yoga Pilgrimage
Sadhana in the mountains
Kriya Yoga Pilgrimage
Beautiful scenary in India

Riding an Elephant
Group Photo with Satchidananda and Durga
Himalayas

KOSZTY, REZERWACJA LOTÓW, POSIŁKI, UBEZPIECZENIE MEDYCZNE I WIZY

Łączny koszt uczestnica w proponowanej pielgrzymce trwającej od 19 września do 7 października 2019 r. wynosi 2.100 dolarów amerykańskich, 2.700 dolarów kanadyjskich lub 1.850 euro plus opłaty za przeloty. Loty można zarezerwować samodzielnie i samemu zapłacić za bilety. Na życzenie możemy to zrobić my. Koszty przelotów oscylują wokół 1.500 do 2.000 dolarów amerykańskich przy wylocie z Ameryki Północnej lub 700 euro z Europy. Korzystamy z biura podróży Nicka De Mello w Toronto – dzięki temu często udaje się uzyskać zniżki za przeloty. Kontakt z Nickiem możliwy jest pod nr 416-705-3920 lub emailem: Nick Demello. www.aerosafaris.com

Przelot łączący pomiędzy lotniskami w Joly i Delhi. Po zakończeniu pielgrzymki należy posiadać bilet I rezerwację linii Jet Airways lub Air India/India Airlines z lotniska Joly Airport do Delhi późnym popołudniem w dniu 6 października. Trzeba dotrzeć do Terminala 3, czyli międzynarodowego terminala lotniska w Delhi. Stamtąd bez problemu można wsiąść w samolot na rejs międzynarodowy w nocy z 6 na 7 października. Jest to krótki, 30-minutowy przelot, którzy może to kosztować około 80 dolarów amerykańskich. Oprócz przelotu powrotnego późnym popołudniem 6 października, należy zarezerwować przelot liniami Jet Airways z międzynarodowego lotniska New Delhi do Joly Airport w Dehradun w dniu 20 lub 21 września.

Nasi goście mają bardzo różne preferencje żywieniowe, dlatego nie uwzględniliśmy posiłków w podanych kosztach. wynoszą one zazwyczaj mniej niż 15 dolarów amerykańskich dziennie. Natomiast w koszcie uwzględniliśmy już śniadania I kolacje podczas 8 dni pobytu w aśramie w Badrinath. Koszt nie obejmuje też uzyskania wizy, aby wjechać do Indii. Uczestnicy muszą sami złożyć internetowy wniosek o wizę turystyczny w agencji reprezentującej Ambasadę Indii w ich kraju.

Wymagamy, aby każdy uczestnik wykupił podróżne ubezpieczenie medyczne. Zalecamy ubezpieczenia AAA lub CAA, a w przypadku osób z Kanady – Tour Med.

REZERWACJE

Aby zarezerwować sobie miejsce prosimy o przysłanie listu, faksu lub maila zaadresowanego do M. G. Satchidananda na adres 196 Mountain Rd, PO Box 90, Eastman, Quebec, Canada J0E 1P0, tel. 450-297-0258, email Satchidananda, oraz jak najszybsze wpłacenie zadatku w wysokości 450 dolarów amerykańskich lub 400 euro bądź 600 dolarów kanadyjskich. Możliwa jest płatność kartą VISA, Master lub AMEX. Czeki należy wypisać na "Babaji's Kriya Yoga" I przesłać na adres naszego biura w Quebecu w formie czeku lub kartą VISA bądź Master card. Osoby z Europy mogą też przelać należność na konto "Marshalla Govindana" wbanku Deutsche Bank, International, BLZ 50070024, konto nr 0723106, IBAN DE09500700240072310600, kod BIC/Swift DEUTDEDBFRA. Kwota musi zostać zaksięgowana do 19 sierpnia 2019 r. jeśli potrebują PAństwo ubezpieczenia przelotu i są z Kanady, można w tej sprawie skontaktować sięz. Nickiem pod nr 416-705-3920.

Kliknij tu aby pobrać informacje o pielgrzymce w formacie PDF* Opinie uczestników *

Kliknij tu, aby dowiedzieć się więcej


 

Meditating
Wonderful view
Pilgramage Group photo
Durga and Satchidananda
Beautiful photo of the moutains on Kriya Yoga Pilgrimage
Someone you may meet on Babaji's Kriya Yoga Pilgrimages

AKTUALNOŚCI
PIERWSZA INICJACJA DO KRIJI JOGI

Termin: 31 października - 3 listopada 2019
Nauczyciel: Satyananda

M.G. Satchidananda receives Patanjali Award for 2014

Miejsce: "Bajkowa Zagroda"
ul. Zalesie 13,
Łąki Radzymińskie,
05-250 Radzymin
http://www.bajkowazagroda.pl

Pobierz ulotkę informacyjną tutaj

Skontaktuj się z nami ws. szczegółów seminarium i rejestracji wysyłając email na adres: Tomasz


ANGLIA / WIELKA BRYTANIA

Poprowadzi: Satyananda
e-mail Satyananda
z Niemiec


(Pobierz formularz rejestracyjny w języku angielskim)

Londyn: 21-23 czerwca 2019    
(Download pdf program)     

Miejsce: The Theosophical Society
50 Gloucester Place,
London W1U 8EA

Plan zajęć: Piątek 10.30 - 18.30; Sobota & Niedziela 8.30 - 18:00
Sugerowany datek finansowy: £300 (£150 dla osób wcześniej inicjowanych)

Kontakt: Marina Kapur, Londyn

M.G. Satchidananda receives Patanjali Award for 2014

MG Satchidananda otrzymuje nagrodę Patanjali za rok 2014 przyznawaną przez Yoga Alliance International / International Yoga Federation.

Szczegółowe informacje tutaj


Zakon buduje szkołę w pobliżu Rudraprayag.

Szczegółowe informacje tutaj


Pierwsze spotkanie człowieka z Tajemnicą Boga wypełnia się poprzez Ciszę. Skosztuj nektaru Ciszy.

Ściągnij

 

© 1995 - 2022 · Babaji's Kriya Yoga and Publications · Wszelkie prawa zastrzeżone. Fraza  „Babaji's Kriya Yoga" jest zarejestrowanym znakiem usługowym.