Jaki Pożytek Płynie z Krija Jogi?


Krija joga Babadżiego nauczana jest w cyklu seminariów inicjacyjnych. Składa się ze serii stopniowo prezentowanych technik, które prowadzą do zintegrowanego rozwoju człowieka. Bogata różnorodność tych technik umożliwia pełną przemianę autentycznie praktykującej osoby. Do korzyści należy uzdrowienie fizyczne i wyższy poziom energii, równowaga emocjonalna, spokój umysłu, zwiększona moc koncentracji, inspiracja, mądrość i duchowe samourzeczywistnienie. Chodzi o codzienną praktykę jogiczną różnych krii, a więc technik, które nie tylko są źródłem wielkiej siły, stabilności i spokoju, ale także obdarzają nas dynamicznością i wizją. Praktyka ta przynosi poczucie równowagi, uspokaja ciało i umysł, zmniejszając niepokój i inercję. Jest odpowiednia dla wszystkich, którzy chcą dokonać w sobie przemiany: w sferze ciała, umysłu i ducha. Jest odpowiednia dla każdego, kto chce wytyczyć sobie otwartą ścieżkę prowadzącą do spotkania z własną duszą. Dla każdego, kto pragnie odkryć, że – przywołując słowa Jezusa – Królestwo Niebieskie może nastać na ziemi. Dla każdego, kto chciałby przeżywać więcej radości i szczęścia w życiu codziennym i w relacjach z innymi ludźmi. To skuteczne narzędzie dla każdego i wszystkich bez względu na pochodzenie kulturowe, społeczne i religijne, bez względu na wiek, płeć i dotychczasowe doświadczenia życiowe.

Krija joga postrzega życie jako ciąg synchronistycznych zdarzeń, zarówno miłych, jak i trudnych, pojawiających się we właściwym czasie i miejscu. Techniki krija jogi, w tym asany (pozycje ciała), oddechy krija pranajamy, krija mantry (święte sylaby) i medytacja współgrają w celu podwyższenia świadomości i poziomu energii. Dzięki temu obie kategorie zdarzeń postrzegamy jako sposobność do rozwoju i wyciągnięcia nauki na przyszłość.

Krija joga to fizyczna, witalna, mentalna, intelektualna i duchowa sadhana, a więc dyscyplina, dzięki której odkrywamy swoją prawdziwą jaźń, czystą świadomość Świadka, wyzbywamy się natomiast fałszywego egoistycznego utożsamiania się z ciałem i poruszeniami umysłu. Zyskujemy większą kontrolę nad naszym życiem. Co ciekawe, gdy zyskujemy większą kontrolę nad „ja”, w coraz mniejszym stopniu czujemy się sprawcą działania i zaczynamy akceptować i doceniać bieg życia. Dzięki krija jodze rozwijamy w sobie ufność, wdzięczność i oddanie dla Obecności Boga w naszym życiu. Kontemplujemy Boga, zwracamy się do Niego jako jego najszczerszy przyjaciel lub przyjaciółka i zaczynamy słyszeć Jego odpowiedzi.

Krija joga prowadzi także do większej klarowności umysłu i skupienia, a wtedy  łatwiej nam postępować we właściwy sposób, najlepszy dla nas i innych. Dzięki tej klarowności i zwiększonej mocy intelektualnej nasza świadomość się rozszerza i możemy osiągać więcej przy mniejszym nakładzie energii, przyznając sobie mniej zasług za ewentualne dokonania, odczuwając natomiast wdzięczność dla Najwyższego Podmiotu Działania w naszym życiu.

Techniki krija jogi zwiększają naszą intuicję i moc ozdrowieńczą. Wzmacnia się nasz system odpornościowy, cieszymy się krzepkim zdrowiem, mamy silny układ nerwowy i więcej energii, a nasze zachowanie cechują spokój i odprężenie.

Integralne zestrojenie ciała, umysłu i ducha dzięki praktyce krija jogi budzi naszą potencjalną moc i świadomość – „kundalini”. Poziom świadomości ma decydujący wpływ na jakość naszego życia. Musimy rozwinąć w sobie pogłębioną świadomość duchową, która otwiera nasz umysł na inne wymiary istnienia. Dopiero wtedy możemy wykorzystać tę świadomość w naszym codziennym życiu, aby pozytywnie wpływać na ludzi i świat dokoła.


AKTUALNOŚCI
PIERWSZA INICJACJA DO KRIJI JOGI

Termin: 31 października - 3 listopada 2019
Nauczyciel: Satyananda

M.G. Satchidananda receives Patanjali Award for 2014

Miejsce: "Bajkowa Zagroda"
ul. Zalesie 13,
Łąki Radzymińskie,
05-250 Radzymin
https://www.bajkowazagroda.pl

Pobierz ulotkę informacyjną tutaj

Skontaktuj się z nami ws. szczegółów seminarium i rejestracji wysyłając email na adres: Tomasz


ANGLIA / WIELKA BRYTANIA

Poprowadzi: Satyananda
e-mail Satyananda
z Niemiec


(Pobierz formularz rejestracyjny w języku angielskim)

Londyn: 21-23 czerwca 2019    
(Download pdf program)     

Miejsce: The Theosophical Society
50 Gloucester Place,
London W1U 8EA

Plan zajęć: Piątek 10.30 - 18.30; Sobota & Niedziela 8.30 - 18:00
Sugerowany datek finansowy: £300 (£150 dla osób wcześniej inicjowanych)

Kontakt: Marina Kapur, Londyn

M.G. Satchidananda receives Patanjali Award for 2014

MG Satchidananda otrzymuje nagrodę Patanjali za rok 2014 przyznawaną przez Yoga Alliance International / International Yoga Federation.

Szczegółowe informacje tutaj


Zakon buduje szkołę w pobliżu Rudraprayag.

Szczegółowe informacje tutaj


Pierwsze spotkanie człowieka z Tajemnicą Boga wypełnia się poprzez Ciszę. Skosztuj nektaru Ciszy.

Ściągnij

 

© 1995 - 2023 · Babaji's Kriya Yoga and Publications · Wszelkie prawa zastrzeżone. Fraza  „Babaji's Kriya Yoga" jest zarejestrowanym znakiem usługowym.