Inicjacje w krija jodze Babadżiego


Znaczenie inicjacji w krija jodze Babadżiego jest często niedoceniane. Inicjacja jest działaniem świętym, stanowiącym pierwsze doświadczenie, poprzez które jednostka otrzymuje narzędzie do realizacji pewnej prawdy. Narzędziem tym jest krija lub „praktyczna technika jogiczna”, a prawdą – wstęp do wiecznej i nieskończonej Jedności. Ponieważ prawda ta wykracza poza pojęcie i formę, nie można jej przekazać słowami bądź symbolami. Można jej jednak doświadczyć przy udziale nauczyciela, który może podzielić się własnym, bezpośrednim doświadczeniem prawdy. Technika ta staje się narzędziem, poprzez które nauczyciel dzieli się z praktykującym środkami do urzeczywistnienia prawdy w sobie samym.


  1. Inicjację do krija jogi przeprowadza się podczas intensywnego seminarium trwającego weekend. Uczestnik poznaje wtedy: system 18 pozycji opracowanych przez Babadżiego w celu poprawy zdrowia, relaksacji i podniesienia energii; 6 faz skutecznej techniki oddechowej, znanej jako „krija kundalini pranajama”, służącej do pobudzenia i usprawnienia przepływu subtelnych energii; 7 technik medytacji służących oczyszczeniu podświadomości, w celu zapanowania nad umysłem i dostąpienia Siebie oraz Najwyższej Rzeczywistości. Inicjacje są bezpłatne. Sugeruje się jednak wpłacenie datku, który pokryje średni koszt uczestnictwa. Jego proponowana wysokość to 300 dolarów. W aśramie w Quebecu wliczone są w to koszty zakwaterowania i wyżywienia.

Pilgramage to India

Sri Yantra

Pilgramage to India


  1. Duchowe odosobnienie (druga inicjacja): weekend na wsi, blisko natury, gdzie uczestnik poznaje skuteczne techniki służące przebudzeniu czakr, jogicznemu odpoczynkowi, ciszy, mantrom, ponadto dowiaduje się, jak medytować w działaniu, oraz jak włączyć jogę do codziennych zajęć. Sugerowany datek: 300 dolarów z zakwaterowaniem i wyżywieniem.
  2. Zaawansowany trening (trzecia inicjacja): podczas dziewięciodniowego odosobnienia na wsi uczestnik dowiaduje się, jak osiągnąć równowagę 144 krii, w tym tych, które pozwalają doświadczyć różnych poziomów „samadhi”, czyli potężnego stanu komunii z Bogiem.
  3. Comiesięczne zajęcia: w ponad 40 miastach na całym świecie wtajemniczeni w krija jogę Babadżiego spotykają się, aby wspólnie studiować klasyczne teksty jogi, medytować nad nimi, oraz dzielić się doświadczeniami.
  4. Cotygodniowe otwarte spotkania: w różnych miejscach na świecie chętni uczą się 18 pozycji krija hatha jogi oraz zapoznają się z krija jogą Babadżiego dzięki praktykującym ją osobom.
  5. Sugerowany datek: inicjacje i inne zajęcia są oferowane jedynie na zasadzie dobrowolnych wpłat. Nigdy nie pozwalamy, aby pieniądze stały się warunkiem czy przeszkodą w poznaniu krija jogi Babadżiego. Jeśli zainteresowane osoby nie mają pieniędzy, mogą brać udział w zajęciach za darmo.


AKTUALNOŚCI
PIERWSZA INICJACJA DO KRIJI JOGI

Termin: 31 października - 3 listopada 2019
Nauczyciel: Satyananda

M.G. Satchidananda receives Patanjali Award for 2014

Miejsce: "Bajkowa Zagroda"
ul. Zalesie 13,
Łąki Radzymińskie,
05-250 Radzymin
https://www.bajkowazagroda.pl

Pobierz ulotkę informacyjną tutaj

Skontaktuj się z nami ws. szczegółów seminarium i rejestracji wysyłając email na adres: Tomasz


ANGLIA / WIELKA BRYTANIA

Poprowadzi: Satyananda
e-mail Satyananda
z Niemiec


(Pobierz formularz rejestracyjny w języku angielskim)

Londyn: 21-23 czerwca 2019    
(Download pdf program)     

Miejsce: The Theosophical Society
50 Gloucester Place,
London W1U 8EA

Plan zajęć: Piątek 10.30 - 18.30; Sobota & Niedziela 8.30 - 18:00
Sugerowany datek finansowy: £300 (£150 dla osób wcześniej inicjowanych)

Kontakt: Marina Kapur, Londyn

M.G. Satchidananda receives Patanjali Award for 2014

MG Satchidananda otrzymuje nagrodę Patanjali za rok 2014 przyznawaną przez Yoga Alliance International / International Yoga Federation.

Szczegółowe informacje tutaj


Zakon buduje szkołę w pobliżu Rudraprayag.

Szczegółowe informacje tutaj


Pierwsze spotkanie człowieka z Tajemnicą Boga wypełnia się poprzez Ciszę. Skosztuj nektaru Ciszy.

Ściągnij

 

© 1995 - 2024 · Babaji's Kriya Yoga and Publications · Wszelkie prawa zastrzeżone. Fraza  „Babaji's Kriya Yoga" jest zarejestrowanym znakiem usługowym.   ॐ Mahavatar Babaji ॐ