Kriyā-joogast


Babaji kriyā-jooga on täiusliku Jumala Tõe ühenduse ja Eneserealisatsiooni teaduslik kunst. Selle taaselustas suur India meister Babaji Nagaraj iidse 18 maha-siddha traditsiooni õpetuste sünteesina. Õpetus hõlmab tehnikate ehk „kriyā”’de seeriat, mis on jagatud viide astmesse ehk harusse.

5 Branches of Babaji's Kriya Yoga

Kriyā haṭha-jooga: hõlmab āsana’id – lõdvestavaid keha-asendeid, bandha’sid – lihaslukke ja mudrā’sid – psühhofüüsilisi žeste, mis kõik parandavad tervist, kutsuvad esile rahu ja peamiste energiakanalite – „nāḍī”’de ja -keskuste – tšakrate, ärkamise. Babaji valis välja eriliselt efektiivse 18 asendi seeria, mida õpetatakse astmeliselt paaridena. Füüsilise keha eest ei kanta hoolt keha kui sellise pärast, vaid seda käsitletakse Jumalikkuse sõiduki ja templina.


Kriyā kuṇḍalinī prāṇāyāma: võimas hingamistehnika enda potentsiaalse väe ja teadvuse äratamiseks ning selle läbi lülisamba põhja ja pealae vahel asuva seitsme põhitšakra liikumapanemiseks. See äratab seitsme põhitšakraga seotud latentsed omadused ning muudab praktiku dünamoks kõigil viiel olemasolu tasandil.


Kriyā dhyāna-jooga: progresseeruv meditatsioonitehnikate seeria meele-mõistuse valitsemise teadusliku kunsti meisterlikuks omandamiseks – et puhastada alateadvus, kasvatada keskendumisvõimet, mentaalset selgust ja visualiseerimisvõimet, äratada intuitiivsed ja loovvõimed ning kutsuda esile peatunud hingamisega, Jumalaga ühinenud olek – samādhi ja Eneserealisatsioon.


Kriyā mantra-jooga: vaikne mentaalne peente helide kordamine intuitsiooni, intellekti ja tšakrate äratamiseks: mantra asendab „mina”-keskse sisekõne ja hõlbustab suurte energiahulkade koondamist. Mantra puhastab ka harjumuslikest alateadlikest kalduvustest.


Kriyā bhakti-jooga: hinge Jumaliku püüdluse viljelemine. Hõlmab pühendumuslikke tegevusi ja teenimist tingimusteta armastuse ja vaimse õndsuse äratamiseks, sealhulgas retsiteerimist ja laulmist, tseremooniaid, palverännakuid ja ülistust. Järk-järgult hakkab kõiki püüdleja tegevusi läbistama magus armastusväärsus, sest „armastatut” kogetakse kõiges.Tasuta ajakiri


Krija Jooga ajakirja
TASUTA tellimiseks
oma e-posti aadressile

Uudised

Kriyā haṭha jooga iganädalased tunnid.

Juhendaja: Jaak Kivimäe.
Joogatunnid toimuvad aastaringselt –
igal teisipäeval: Saku vald, Kiisa, Kurtna tee 8, Kiisa Vabaajakeskus 20.00 – 22.00;
igal kolmapäeval: Tallinn, Weizenbergi 20, Gaia Kooli esimese korruse saal 19.00 – 21.00.
NB! 25. oktoobril, 22. novembril ja 20. detsembril alustame Gaia Kooli joogatunniga kell 20.00. 

Kriyā-jooga satsaṅga („kogunemine tõe teadmiseks“)

Kriya Jooga satsangid eestis, toimuvad 2024 esimesel poolaastal aadressil: Tallinn, Weizenbergi 20, Gaia kooli, esimese korruse saalis järgnevatel aegadel:
24 jaanuar 2024, kell 19.00 – 21.00
21 veebruar 2024, kell 19.00 – 21.00
27 märts 2024, kell 19.00 – 21.00
24 aprill 2024, kell 19.00 – 21.00
29 mai 2024, kell 19.00 – 21.00
19 juuni 2024, kell 19.00 – 21.00
Täiuslikkuse tee. Krija jooga meistrite elu ja õpetus

Täiuslikkuse tee. Krija jooga meistrite elu ja õpetusKriya jooga: teekonnal kogutud taipamised

Kriya jooga: teekonnal kogutud taipamisedPatandžali joogasuutrad

Patandžali joogasuutradMP3 - Om Kriya Babaji Stuti Manjari

MP3 - Om Kriya Babaji Stuti ManjariMP3 - Devotional Songs and Chants

MP3 - Devotional Songs and ChantsMP3 - Awakening from the Dream

MP3 - Awakening from the Dream


 

© 1995 - 2024 · Babaji kriya jooga ja trükised · Kõik õigused kaitstud. Fraza  „Babaji's Kriya Yoga“ on registreeritud kaubamärk.   ॐ Mahavatar Babaji ॐ